PO - PIA 8:00 - 17:00

800 404 204objednávka po telefóne

Novinky e-mailom

Prevádzkovateľ

Veronika Rešetková – ABC Biznis
Dr. Adámiho 7
955 01 Topoľčany

IČO: 30885817
DIČ: 1032364289

Tel.: +421 905 640 006

E-mail
HOT-LINE

Reklama:Viete čo je …

Anténa

Zařízení k příjmu nebo k vysílání rádiových signálů, je to část vysokofrekvenčního vedení upravená tak, aby účinně vyzařovala energii do prostoru. Antény se dělí na antény přijímací a antény vysílací (v principu ale může každá anténa vysílat i přijímat): vysílací anténa je určena k přeměně elektrické energie na energii elektromagnetických vln, přijímací anténa naopak slouží k přeměně energie elektromagnetických vln na elektrickou energii, přijímací a vysílací zároveň. Elektromagnetické vlny vyzařuje každý vodič, kterým prochází střídavý elektrický proud. Anténa je právě vodič, který je upraven takovým způsobem, aby vyzařoval maximální množství elektrické energie a naopak. Ne každé uspořádání vodičů zaručuje maximum vyzařované energie. Například kroucené dvoulinky, používané v telekomunikacích, mají množství vyzařované i přijímané (rušení)energie optimalizované na minimum. Jako nejjednodušší anténu lze využít syntetický zářič, takzvaný dipól. Ten vychází z úseku vedení o délce poloviny vlnové délky vysílaného/přijímaného signálu.

Ďalšie pojmy!

Montážne firmy - prehľad

Zobrazenie: stručné/úplne | Tlačiť

Bez nahrávanie pre bežný televízor

Set top boxy pre sledovanie bežných televíznych programov

Set top boxy (DVB-T prijímače) prijímajú pomocou televíznej antény signál z pozemných vysielačov DVB-T (terestriálnych) a ten prevádza na digitálny obraz a zvuk výbornej kvality. Divák nákupom set top boxu získa ponuku bežných televíznych a rozhlasových programov.

Set top boxy so štandardnou kvalitou obrazu sú určené najmä majiteľom starších televízorov a majiteľom nových televízorov, ktorí napr kvôli cene alebo zlému pokrytie signálom vysokého rozlíšenia HD nepožadujú tú najvyššiu kvalitu zobrazenia HDTV.

DVB-T set top boxy v tejto kategórii nahrávať programy nevie a ani nemajú prípravu pre nahrávanie! Umožňujú iba televízne programy sledovať.

Ak chcete pripojiť set top box k televíznemu prijímaču bez voľného SCART konektora, sú niektoré prístroje vybavené UHF modulátorom pre pripojenie k televízii pomocou anténneho vstupu.

 

Cenový filter: -
Výrobca:
Extra:
Triediť tovar podľa:
TechniSat FORCE - TeVeMaster T1 DI-WAY T-1000 E MINI DVB-T
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dostupnosť tovaru na dotaz
TechniSat FORCE - TeVeMaster T1 DI-WAY T-1000 E MINI DVB-T
Fotogaléria Odporúčame
Technisat Force TeVeMaster T1 je značkový set-top-box nemeckej značky Technisat v čiernej farbe určený pre príjem programov v digitálnej kvalite z... Viac informácií DI-WAY T-1000E mini DVB-T je veľmi kompaktný set-top-box, ktorý vás iste zaujme svojim miniatúrnym dizajnom a možnosťou vertikálneho umiestnenia... Viac informácií
37.67 €
(vr.DPH)
ks
22.78 €
(vr.DPH)
ks

Evolve DT-1105 Golden Interstar GI-T 810 DVB-T
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dostupnosť tovaru na dotaz
Evolve DT-1105 Obrázok bude čoskoro k dispozícii
. Viac informácií príjem DVB-T (MPEG2) / malé rozmery / displej Viac informácií
26.72 €
(vr.DPH)
ks
46.67 €
(vr.DPH)
ks

OPTEX STARCOM 8812 Orava DVB 11
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dostupnosť tovaru na dotaz
OPTEX STARCOM 8812 Orava DVB 11
OPTEX STARcom 8812 je nový DVB-T prijímač miniatúrnych rozmerov v čiernej farbe s veľmi nízkou spotrebou el. energie. Vlastnosti prijímača: ... Viac informácií Přijímač určený pro příjem volných programů DVB-T (pozemní digitální vysílání). Menu v češtině, EPG - elektronický programový průvodce v češtině (7... Viac informácií
25.33 €
(vr.DPH)
ks
33.33 €
(vr.DPH)
ks