PO - PIA 8:00 - 17:00

800 404 204objednávka po telefóne

Novinky e-mailom

Prevádzkovateľ

Veronika Rešetková – ABC Biznis
Dr. Adámiho 7
955 01 Topoľčany

IČO: 30885817
DIČ: 1032364289

Tel.: +421 905 640 006

E-mail
HOT-LINE

Reklama:Viete čo je …

Parabola

Parabola - parabolická anténa - odráží přijímaný signál do svého ohniska, ve kterém je přijímač - vnější jednotka (LNB). Čím je větší plocha paraboly,tím silnější signál bude přijímačem v jejím ohnisku detekován.Má tedy větší zisk,roste tím ale její směrovost a tím i nároky na přesné nastavení.Vhodná volba velikosti antény závisí na EIRP a energetických zónách (vyzařovací diagram satelitu,který chceme přijímat). Kvůli velkému průměru některých parabolických antén se používají tzv. "mesh" antény, které jsou tvořeny sítem, díky čemuž je anténa odolnější povětrnostním podmínkám. Zlepšení je ale jen velmi malé. U satelitní a pozemní mikrovlnné techniky rozlišujeme tyto paraboly: středová (ohnisková - prime focus), offsetová - je tvořená výsečí z ohniskové paraboly a její ohnisko leží mimo geometrický střed. Jako satelitní se lépe montuje, neboť odrazná plocha je takřka svislá. Cassegrain - používá pomocného hyperbolického zrcadla,umístěného v ohnisku,které odráží signál do středu odrazné plochy, v němž je umístěna vnější jednotka (přijímací/vysílací). Používá se jen u největších typů v profesionálních podmínkách.

Ďalšie pojmy!

Montážne firmy - prehľad

Zobrazenie: stručné/úplne | Tlačiť

Parabola (satelitná anténa)

Satelitné antény - paraboly

Parabola - parabolická satelitná anténa - sa využíva na nasmerovanie plošného signálu z družice do jedného bodu a potom k jeho zvedenie do satelitného prijímače, ktorý ho prevedie na obraz a zvuk.

Odrazený prijímaný signál je smerovaný do ohniska, v ktorom je LNB konvertor. Čím je väčšia plocha paraboly, tým silnejší signál bude v ohnisku a budú prijímané aj vzdialenejšie družice so slabším signálom.

Typy paraboly:

  • stredová parabola (ohnisková) - v príjme televíznych programov menej využívané
  • offsetová parabola - ohnisko leží mimo geometrický stred, najčastejšie používané aj videnej paraboly
  • Cassegrain - používa pomocného hyperbolického zrkadla, ktoré odráža signál do stredu odrazové plochy, v ktorom sú umiestnené snímače - LNB konvertory. Používa sa v profi podmienkach

Televízne programy sú zachytávané pomocou satelitnej paraboly snímaním rôzneho množstva družíc LNB konvertory. Počet snímaných družíc ovplyvňuje množstvo prijímaných satelitných kanálov.

Veľkosť zakúpené paraboly by sa mala odvíjať od požiadaviek počtu a vzdialenosti uvažovaných snímaných družíc. Pre väčší zisk kvality signálu je potom lepšia väčší priemer satelitné antény. Farebnosť satelitných antén je rôzna, divák si môže vybrať podľa potreby alebo chuti. Paraboly (satelitné antény) sa vyrába z 2 materiálov. Hliníkové paraboly sú ľahšie av prípade poškodenia náteru nehrdzavie. Železnej paraboly sú ťažšie a môže dôjsť ku korózii po poškodení náteru.

Parabola sa pripevní na držiak alebo stožiar. Pre príjem z viacerých družíc možno využiť natáčacie zariadenie, ktoré umožní sledovať viac kanálov z viacerých družíc na TV (nutná väčšia satelitná parabola).

Cenový filter: -
Výrobca:
Triediť tovar podľa:
Parabola 85 Fe Parabola 85 AL
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dostupnosť tovaru na dotaz
Parabola 85 Fe Parabola 85 AL
Fotogaléria
Offsetová parabola s priemerom 85cm, rozmer disku (ŠxV): 850x850mm, farba svetlo sivá, materiál oceľ s povrchovou úpravou, hliníkové ramienko... Viac informácií Offsetová parabola s priemerom 85cm, rozmer disku (ŠxV): 850x850mm, farba svetlo sivá, materiál hliník, s hliníkovým ramienkom konvertora, zadný... Viac informácií
29.33 €
(vr.DPH)
ks
33.20 €
(vr.DPH)
ks

Parabola MAXIMUM E-85 Multifocus Parabola 90 Toroidal
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dostupnosť tovaru na dotaz
Parabola MAXIMUM E-85 Multifocus Parabola 90 Toroidal
Parabola MAXIMUM E-85 Multifocus je určená pre príjem až 5 družíc bez použitia natáčacieho zariadenia. Oválna parabola s 5 držiakmi konvertoru,... Viac informácií Parabola Toroidal 90 je určená pre príjem viacerých družíc bez použitia natáčacieho zariadenia. Konštrukcia toroidný antény umožňuje umiestniť všetky... Viac informácií
64.00 €
(vr.DPH)
ks
132.00 €
(vr.DPH)
ks

Držiak konvertora paraboly Toroidal 55T Držiak konvertora paraboly Toroidal 90
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dostupnosť tovaru na dotaz
Držiak konvertora paraboly Toroidal 55T Držiak konvertora paraboly Toroidal 90
Držiak konvertora paraboly Toroidal 55T Viac informácií Držiak konvertora paraboly Toroidal 90. Viac informácií
2.84 €
(vr.DPH)
ks
5.21 €
(vr.DPH)
ks

Dish Visiosat G2 - Astra 19.2° / Hotbird 13° Dish Visiosat G3B - Astra 19.2°/Astra 23.5°/HotBird 13°
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dostupnosť tovaru na dotaz
Dish Visiosat G2 - Astra 19.2° / Hotbird 13° Dish Visiosat G3B - Astra 19.2°/Astra 23.5°/HotBird 13°
Špičková parabola v plastovom prevedení pre príjem z 2 družíc - Astra 19.2 ° a Hotbird 13 °. Rozmer paraboly: šírka 75cm x výška 64 cm, materiál... Viac informácií Špičková parabola v profi plastovom prevedení pre príjem z 3 družíc - Astra 19.2 °, Astra 23.5 ° a Hotbird 13 °. Prednastavený originálny držiak na 3... Viac informácií
109.34 €
(vr.DPH)
ks
122.00 €
(vr.DPH)
ks

Stránky: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >>