PO - PIA 8:00 - 17:00

800 404 204objednávka po telefóne

Novinky e-mailom

Prevádzkovateľ

Veronika Rešetková – ABC Biznis
Dr. Adámiho 7
955 01 Topoľčany

IČO: 30885817
DIČ: 1032364289

Tel.: +421 905 640 006

E-mail
HOT-LINE

Reklama:Viete čo je …

1080p

Nejkvalitnější zobrazovací mód standardu HDTV. Písmenko p značí slova “progressive scan” neboli neprokládaný obraz. To znamená, že jeden snímek se skládá z 2,07 milionu obrazových bodů neboli pixelů. Rozlišení je tedy 1920 × 1080 bodů. Někdy je 1080p označováno jako “plné” HDTV rozlišení. Poměr stran je 16:9. Obrovský objem přenášených dat klade obrovské nároky nejen na přenos, ale také na zobrazování a především snímání takového obrazu. Nicméně dnešní procesory už jsou bez problému schopny takový obraz kódovat i dekódovat a zobrazovat. Obraz standardu 1080p může být zobrazován rychlostí 24, 25 nebo 30 snímků za sekundu. Při 30 snímcích za sekundu (1080p30) se pak jedná o v současné době nejnáročnější zobrazovací kvalitu. Do budoucna se počítá i s frame-rate (počtem snímků za sekundu) kolem 50 až 60, nicméně to už bude nutné používat pokročilé kodeky jako H.264/MPEG-4. Televize schopné zobrazovat standard 1080p jsou označovány logem “Full HD“. Signál je do nich přenášen pomocí rozhraní DVI či HDMI.

Ďalšie pojmy!

Montážne firmy - prehľad

Zobrazenie: stručné/úplne | Tlačiť

Vícetunerové LINUX prijímače

HD satelitné prijímače Linux viacetunerové

HDTV satelitný prijímač Linux s viac tunery prináša ponuku televíznych a rozhlasových programov zo satelitu. Ak má prístroj s nahrávaním viac tunerov, je možné natáčať aj ďalšie ako len sledovaný program. Pre nezávislé nahrávanie a sledovanie viac televíznych programov sú potrebné najmenej 2 tunery.

Cenový filter: -
VU+ ULTIMO Twin
Dostupnosť tovaru na dotaz
VU+ ULTIMO Twin
Fotogaléria
. Viac informácií
533.33 €
(vr.DPH)
ks
Linuxové multifunkčné satelitné prijímače sú z generácie prijímačov využívajúcich operačný systém Linux. Systém Linux neuveriteľne rozširuje možnosti satelitných prijímačov. Linux prístroje sú skôr pre pokročilých užívateľov PC. Umožňujú prác so sieťou, internetom, možnosti pluginov atď.

Mechanizmus pre dekódovanie je na dekódovacie karte. Tá sa vkladá do čítačky kariet, ktorá zvláda dekódovať určitý systém kódovania. Pre bezplatné české a slovenské programy CS link a Skylink sú to systémy Cryptoworks alebo systém novo Irdeto PI-sys.

Ak HD satelitný prijímač má čítačku už obsadenú, je ďalšou možnosťou vložiť dekódovaciu kartu do CA modulu a spoločne zasunúť do CI slotu HD satelitného prijímača. Tým sa môže rozšíriť počet využívaných dekódovacích systémov (Viaccess, Dre-crypt, Mediaguard ...) a tiež programové možnosti...

Satelitné prístroje s prípravou využívajú USB výstupu na pripojenie flashdisku alebo externého harddisku. Potom divák môže ukladať svoje obľúbené relácie a neskôr sa k nim vrátiť.

K HDTV obrazu je potrebný na prepojenie Linux prístroja s televízorom HDMI kábel! Ak je použitý kábel SCART, obraz je iba štandardné - teda nízkeho rozlíšenia.