PO - PIA 8:00 - 17:00

800 404 204objednávka po telefóne

Novinky e-mailom

Prevádzkovateľ

Veronika Rešetková – ABC Biznis
Krušovská 4646
955 01 Topoľčany

IČO: 30885817
DIČ: 1032364289

Tel.: +421 385 364 415

E-mail
HOT-LINE

´

Doporučujeme:

satelitná technika, satelitné prijímače, satelitné komplety, set top box, parabola a satelity pre Skylink a freeSAT karty.

Tovar.sk - porovnanie cien

 

Reklama:Viete čo je …

Anténa

Zařízení k příjmu nebo k vysílání rádiových signálů, je to část vysokofrekvenčního vedení upravená tak, aby účinně vyzařovala energii do prostoru. Antény se dělí na antény přijímací a antény vysílací (v principu ale může každá anténa vysílat i přijímat): vysílací anténa je určena k přeměně elektrické energie na energii elektromagnetických vln, přijímací anténa naopak slouží k přeměně energie elektromagnetických vln na elektrickou energii, přijímací a vysílací zároveň. Elektromagnetické vlny vyzařuje každý vodič, kterým prochází střídavý elektrický proud. Anténa je právě vodič, který je upraven takovým způsobem, aby vyzařoval maximální množství elektrické energie a naopak. Ne každé uspořádání vodičů zaručuje maximum vyzařované energie. Například kroucené dvoulinky, používané v telekomunikacích, mají množství vyzařované i přijímané (rušení)energie optimalizované na minimum. Jako nejjednodušší anténu lze využít syntetický zářič, takzvaný dipól. Ten vychází z úseku vedení o délce poloviny vlnové délky vysílaného/přijímaného signálu.

Ďalšie pojmy!

Montážne firmy - prehľad

Satelitné komplety pro HD i SD príjem

Hľadáte riešenie ako digitalizovať Váš televízny príjem? Túžite po širokej ponuke českých, slovenských i zahraničných televíznych programov, ktoré nájdete príjmom zo satelitu? Chcete získať programy vo vysokej kvalite obrazu HD as priestorovým viackanálovým zvukom? Potom ste medzi satelitnými komplety správne.

Satelitné komplety a satelitné komplety HD - skvelý digitálny obraz a zvuk

Vyberáme satelitný komplet

Výber satelitného kompletu sa odvíja podľa niekoľkých základných kritérií. Najprv by ste sa mali rozhodnúť na koľkých televíziách si prajete satelitné vysielanie sledovať. Ponúkané sú satelitné komplety pre jeden až štyri televízory. Ďalej je potrebné sa rozhodnúť, či sa uspokojíte so štandardným rozlíšením (SD) alebo preferujete vysoké rozlíšenie (HD). V druhom prípade musí byť zákonite pripravený váš televízor a podporovať vysoké rozlíšenie, najlepšie 1080p. V neposlednom fáze si treba rozmyslieť, aké funkcie od prístroja očakávate, potrebujete špičkový prístroj s nahrávaním a prehrávaním multimediálne obsahu či napríklad prístup k internetu?