PO - PIA 8:00 - 17:00

800 404 204objednávka po telefóne

Novinky e-mailom

Prevádzkovateľ

Veronika Rešetková – ABC Biznis
Dr. Adámiho 7
955 01 Topoľčany

IČO: 30885817
DIČ: 1032364289

Tel.: +421 905 640 006

E-mail
HOT-LINE

Reklama:Viete čo je …

Anténa

Zařízení k příjmu nebo k vysílání rádiových signálů, je to část vysokofrekvenčního vedení upravená tak, aby účinně vyzařovala energii do prostoru. Antény se dělí na antény přijímací a antény vysílací (v principu ale může každá anténa vysílat i přijímat): vysílací anténa je určena k přeměně elektrické energie na energii elektromagnetických vln, přijímací anténa naopak slouží k přeměně energie elektromagnetických vln na elektrickou energii, přijímací a vysílací zároveň. Elektromagnetické vlny vyzařuje každý vodič, kterým prochází střídavý elektrický proud. Anténa je právě vodič, který je upraven takovým způsobem, aby vyzařoval maximální množství elektrické energie a naopak. Ne každé uspořádání vodičů zaručuje maximum vyzařované energie. Například kroucené dvoulinky, používané v telekomunikacích, mají množství vyzařované i přijímané (rušení)energie optimalizované na minimum. Jako nejjednodušší anténu lze využít syntetický zářič, takzvaný dipól. Ten vychází z úseku vedení o délce poloviny vlnové délky vysílaného/přijímaného signálu.

Ďalšie pojmy!

Montážne firmy - prehľad

Zobrazenie: stručné/úplne | Tlačiť

HD satelitné komplety pre 2 TV

HD satelitné komplety určené pre 2 TV:

Tieto satelitné komplety pre 2 TV obsahujú vždy dva HD satelitné prijímače, ktoré sú pevne danou súčasťou kompletu.

Medzi voliteľné komponenty patrí dekódovacia karta, parabola, LNB konvertor s výstupom na dva televízory a koaxiálny kábel, u ktorého je možné navoliť potrebnú dĺžku, do kompletov sú potom zahrnuté aj F-konektory. K zostavám je možné pridať ďalšie komponenty od prepojovacích káblov, cez držiaky, meracie prístroje alebo externé harddisky.

Ponúkané HD satelitné komplety pre 2 TV vám vyrieši digitalizáciu až na dva televízory v tej najvyššej možnej kvalite. Komplety sú určené na prepojenie s LCD, LED a plazmovými televízormi, ktoré sú označené HD Ready alebo Full HD alebo HD Ready 1008P. Tieto HD satelitné komplety na 2TV umožňujú príjem kanálov vo vysokom rozlíšení napr ČT HD, Nova HD, Eurosport HD, Nova Sport HD apod

Satelitné komplety HDTV sú spravidla doplnené o funkciu upscaling, tzn. že vylepší obraz zo štandardného rozlíšenia na obraz vo vysokom rozlíšení. Televízna stanica tak nemusia vysielať priamo v HD rozlíšení, pretože už vďaka upscalingu je obraz mnohonásobne lepší než u kompletov v štandardnom rozlíšení. Celkovým výsledkom je detailnejšie, farebnejšie a kvalitnejší obraz a samozrejme aj kvalitný zvuk.

Vybrané oddelenie HD satelitné komplety pre 2 TV neobsahuje žiadny tovar. Zvoľte prosím iné oddelenie alebo použite vyhľadávanie pre hľadanie Vami požadovaného tovaru.