Konvertory (LNB)

LNB konvertory

LNB konvertory (Low-noise block converter) sú zariadenia umiestnené v ohnisku satelitnej antény (paraboly), prijímajúca vysokofrekvenčný signál z družice s prevodom na nižšiu frekvenciu. Upravený signál je koaxiálnym káblom s F konektormi privedený do satelitného prijímače, ktorý vytvára obraz a zvuk.

Konvertor je pripevnený na ramene paraboly do držiaku alebo rovno do multifokusu pre viac konvertorov LNB. Vlastnosťou, ktorá určuje kvalitu je šumové číslo v dB (decibely). Čím nižšia je, tým má LNB konvertor väčšiu citlivosť na prijímaný signál.

LNB konvertory majú rôzny počet výstupov pre satelitné prijímače. Konvertory s jedným výstupom (LNB Single) pre 1 prijímač, s dvoma výstupmi (LNB Twin) pre 2 prijímače, so štyrmi výstupmi (LNB Quad) až pre 4 prijímače as ôsmimi výstupy (LNB Octo) až pre 8 prijímačov. Záleží koľko prijímačov má byť pripojené.

Na snímanie 2 blízkych družíc Astra 23,5 ° a Astra 19,2 ° stačí takzvaný LNB monoblok - spojenie 2 konvertorov v jednom telese.

LNB Quattro je konvertor určený výhradne na pripojenie k multiprepínačmi, kde každý výstup má iné signálové spektrum. Vhodné pre odborné riešenie digitalizácie väčšieho množstva TV (napr. bytový dom).

Konvertory (LNB)

Počet položiek: 41

Zobrazuje sa 1-12 z 41 položiek

Aktívne filtre