Parabola do 90 cm

Satelitné antény - paraboly - priemeru 80 cm až 90 cm

Parabola - parabolická satelitná anténa priemeru 80 cm až 90 cm - sa využíva na nasmerovanie plošného signálu z družice do jedného bodu a potom k jeho zvedenie do satelitného prijímače, ktorý ho prevedie na digitálny obraz a zvuk. Odrazený prijímaný signál z celej plochy satelitnej paraboly je smerovaný do svojho ohniska, v ktorom je prijímač - vonkajšia jednotka (LNB konvertor).

Veľkosť paraboly priemeru 80 až 90 cm je predurčená k bezproblémovému súčasnému príjmu slovenských a českých programov z družice Astra 3 (23,5 °), vysielaných programov z družice Astra 1 (19,2 °) a programov z družíc Hotbird 13 ° a Astra 2 (28 °). Je nutný multifokus pre pripevnenie LNB konvertorov.

Farebnosť satelitných antén je rôzna, divák si môže vybrať podľa potreby alebo chuti. Paraboly sa vyrába z 2 materiálov. Hliníkové paraboly sú ľahšie a v prípade poškodenia náteru nehrdzavie. Železnej paraboly sú ťažšie a môže dôjsť ku korózii po poškodení náteru.

Každá parabola (satelitná anténa) sa pripevní na držiak či stožiar, ktorého dĺžka závisí od typu paraboly. Paraboly tohto rozmeru môžu byť už využité v spojitosti s natáčacím zariadením paraboly.

Parabola do 90 cm

Počet položiek: 11

Zobrazuje sa 1-11 z 11 položiek

Aktívne filtre